Kwiat Paproci

What is essential is invisible to the eye.

Samotność w Sieci

Samotność w Sieci - Janusz Leon Wiśniewski Gloryfikacja niedojrzałości i pozorów głębi. Kiedyś uwielbiałam, im bardziej dojrzewam, tym mniej lubię. Poza tym mam wrażenie, że autor jest wampirem emocjonalnym - doskonale wie, jak zagrać, by poruszyć krew w kobietach. Co nie jest równoznaczne z doskonałym pisarstwem.

Rymowanki dla dużych dzieci

Rymowanki dla dużych dzieci - Wisława Szymborska Ach, ten humor! Mniam mniam :-0

Rtęć

Rtęć - Amélie Nothomb Porządnie mną tąpnęła!

Rozstania

Rozstania - Magda Dygat Gorycz.

Romans z kokainą

Romans z kokainą - M. Agiejew Świetna rzecz. Wot, golovolomka (головоломка) :-)

Randka w ciemno

Randka w ciemno - Jerzy Kosiński Szczerze mówiąc - nie czuję tej książki.

Randkowanie wg Jane Austen

Randkowanie wg Jane Austen - Lauren Henderson Nie cierpię poradników, ale zrobić poradnik z cytatów z Jane Austen to pomysł niecodzienny :-)

Pułapka na motyla

Pułapka na motyla - Hanna Samson Jakoś nie odbieram na tych samych falach. Nawet nie na tym samym zakresie.

Puc, Bursztyn i goście

Puc, Bursztyn i goście - Jan Grabowski Pierwsze zdania o praniu zapadły mi w pamięć. Znałam na wyrywki początek jej książki :-)

Przez dziurkę do klucza

Przez dziurkę do klucza - Krystyna Siesicka Ukochana książka mojego wieku cielęcego. Ach, jak im zazdrościłam tej babci!

Popioły

Popioły - Stefan Żeromski Z deczka chaotyczna, ale bardzo mi się podobała.

Podróż ludzi Księgi

Podróż ludzi Księgi - Olga Tokarczuk Uwielbiam książki podróżne. Przy pierwszym czytaniu absolutnie mnie zachwyciła. Po latach - trochę mniej, ale wciąż ją lubię.

Poczta literacka czyli jak zostać (lub nie zostać) pisarzem

Poczta literacka czyli jak zostać (lub nie zostać) pisarzem - Wisława Szymborska Ubóstwiam jej poczucie humoru :-)

Poczet królowych polskich. Powieść i klucz

Poczet królowych polskich. Powieść i klucz - Marcin Szczygielski Zaskakująco dobra i świeża. Niezwykle smaczne anegdoty o polskim kinie przedwojennym.

Pierwszy łyk piwa i inne drobne przyjemności

Pierwszy łyk piwa i inne drobne przyjemności - Philippe Delerm Oczekiwałam więcej. Ale może takie nagromadzenie drobiazgów, które cieszą odbiera im całą wyjątkowość? Przecież opis magdalenki i inne kontemplujące momenty w klasycznej literaturze to sama sól powieści. A właśnie, sól - czyli przyprawa. Na danie główne już się nie nadaje. Chyba, żeby dołożyć do tego jeszcze inne zmysły, dodać szczyptę geniuszu i stworzyć filmowe "Rzeczy bez znaczenia", jak to zrobił J.P.Jeunet. Ale on jest jedyny w swoim rodzaju.

PAPERmint, nr 10 (14) / październik 2012

PAPERmint, nr 10 (14) / październik 2012 - Marek Bieńczyk, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Małgorzata Kalicińska, Artur Cieślar, Aldona Binda, Dagny Kurdwanowska, Redakcja pisma PAPERmint, Anna Godzińska, Marta Orzeszyna Już nie chcę przeczytać. Dlaczego? Fakty: - dodałam prawie wszystkie numery PAPERminta do bazy LC, - BYŁO to moje ulubione pismo, - promowałam je wśród rodziny, przyjaciół, znajomych i użytkowników LC, - w powyższym numerze p. Karolina Orzech w swoim felietonie użyła moich słów, z recenzji książki "Super smutna i prawdziwa historia miłosna", zamieszczonej na LC. Dla zainteresowanych: linki do skanów mojej recenzji oraz felietonu (ważne są ostatnie zdania): recenzja (chodzi o fragment od wyrazu "Zelig"; napisane w maju 2011) http://lubimyczytac.pl/ksiazka/98234/supersmutna-i-prawdziwa-historia-milosna/opinia/2548387#opinia2548387 felieton (fragment od PS; październik 2012) https://picasaweb.google.com/sztambuch.rozy/Papermint?authkey=Gv1sRgCNPLqoOSh9G_qwE#5812182020012742546